Jak zbudować meble samemu

Tym razem trochę bardziej poważne DIY.

Gdy nie możemy znaleźć odpowiedniego mebla do naszego mieszkania lub jego cena przekracza granice rozsądku budujemy go sami.

Pierwszy mebel to był skok na głęboką wodę, bo postanowiliśmy zrobić szafę. Odwiedziliśmy znajomych którzy takową mają. Przyjrzeliśmy się jakie elementy są nam potrzebne, jak jest skonstruowana, znaleźliśmy sklep oraz  stolarnię i przysiedliśmy do rysowania projektu naszej szafy. Można rozrysować wszystko na kartce albo użyć prostych i darmowych programów typu sketchup.
Jeśli nie czujecie się na siłach do samodzielnego zaprojektowania poszczególnych elementów zanieście szkic z podstawowymi wymiarami do stolarni a stolarz na pewno pomoże wam doszlifować projekt.  

Gdy już mamy wszystko opracowane składamy zamówienie na docięte płyty. Kolejny etap to transport i montaż. Warto sobie ponumerować ołówkiem poszczególne płyty aby potem się nie pogubić i wiedzieć co z czym łączyć. Do montażu zbyt skomplikowanego sprzętu nie potrzeba, poziomica i wiertarka wystarczą. 
Tak się prezentuje gotowa szafa. 
   
Kolejną naszą realizacją była półka na winyle i dokumenty, w porównaniu do szafy prościzna.A teraz czekamy na drewno i zabieramy się za budowę półki do kuchni bo brakuje mi przestrzeni roboczej. 

Jeśli spodobał ci się ten wpis łapka w górę :)
Jeśli masz jakieś pytania pisz śmiało w komentarzu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz